Forms and contracts!

This area is only for existing clients that we know personally. All forms and contracts are password protected!

HOW IS THE FORM USED?

The form should be filled in and adapted according to the questions. You fill in a form. The contract is created on the basis of your answers.
You will receive a contract confirmation from us by email with all the details of your contract after a thorough positive check (after 24 hours at the latest) of your submitted data.
In the attachment to this e-mail you will then also find your contract as a PDF document.

Housecare Contract

•LIPARIS 3 •LIPARIS 5•GILINDIRES•QUEENABA

This form can be used to draw up a property management contract for the LIPARIS 3, LIPARIS 5, GILINDIRES and QUEENABA holiday home complex.

Through a property management contract, we as property managers are entrusted with the entire management of your property. This contract also regulates, among other things, the tasks and responsibilities of the property manager and his remuneration, etc.

Fill out form

Aracılık Sözleşmesi

kullanılmış bir gayrimenkulün satışı ile ilgili

Bu form, tatil mülkünüz için bir satış sözleşmesi hazırlamak için kullanılabilir.

Şimdi, aynı anda bir satın alma sözleşmesi üzerinde çalışan birkaç komisyoncunun daha hızlı bir anlaşmaya varabileceği düşünülebilir. Bununla birlikte, daha yakından incelendiğinde, bu düşünce modelinin bazı dezavantajları da vardır:
Bir kişinin kendi hesabından gayrimenkul pazarlamasına yatırım yapması, münhasır aracılık yetkisi olmayan bir acente için genellikle çok risklidir. Münhasır bir aracılık sözleşmesinin garantileri olmadan, aracılar bu konuda daha pasif olacaktır. Ne yazık ki, bu tür sözleşmeler genellikle fiyat erozyonuna yol açar. Günümüzde fiyatları karşılaştırma imkanı çok kolay. Farklı acenteler aynı mülkü farklı koşullarda sunduğunda potansiyel alıcılar şüphecidir. Bu, "sizin" mülkünüzü ucuz ve enflasyonist hale getirir. Slogana göre: "Birkaç aşçı suyu bozar", müşteriler artık yeterince ödemeye istekli değiller.

Form doldurmak